Nacionalna sustavna podrška
Hrvatski savez gluhoslijepih osoba Dodir korisnik je Nacionalna sustavne podrške koju dojeljuje Nacionalna zaklada za razvoj civilnoga društva.
Nositelj podrške: Hrvatski savez gluhoslijepih osoba Dodir
Trajanje podrške: 1. siječnja 2024. – 31. prosinca 2024.
Vrijednost podrške: 53.000,00 €
Davatelj podrške: Nacionalna zaklada za razvoj civilnoga društva
Plan provedbe aktivnosti:
– Financiranje osnovne djelatnosti za troškove za koje korisniku nisu prethodno dodijeljena bespovratna sredstva, a koje provodi sukladno djelatnostima propisanim Statutom
– Prijava na najmanje 3 natječaja/poziva za dodjelu financijske podrške (lokalnog i/ili nacionalnog i/ili europskog karaktera uključujući i privatne donatore koji raspisuju javne pozive)
– Pružanje podrške članicama saveza – održavanje skupnih i individualnih radionica
– Izrada metodologije mjerenja zadovoljstva članica saveza pruženim podrškama –
– Primjena izrađene metodologije mjerenja zadovoljstva članica saveza pruženim podrškama
Ciljevi podrške:
„Nacionalni savezi udruga osoba s invaliditetom te nacionalne udruge iz Domovinskog rata usmjereni su na postizanje razvojnih ciljeva u 2024. godini, s naglaskom na osiguravanje vlastite financijske stabilnosti i sveobuhvatne podrške svojim članicama.
Taj pristup uključuje ključne aspekte organizacijskog razvoja, gdje savez igra aktivnu ulogu u jačanju sposobnosti svojih članica, pružajući im alate i znanja potrebna za učinkovito vođenje i upravljanje.
Poseban naglasak stavlja se na podršku u prijavama na natječaje za financiranje. Savez, dakle, svojim članicama pomaže u identifikaciji relevantnih natječaja i poziva, na lokalnoj, nacionalnoj ili europskoj razini, uključujući i one od privatnih donatora, te ih vode kroz proces prijave na iste kao i provedbe odobrenih podrški, a kako bi osigurali financijska sredstva za svoje projekte i programe.
Osim toga, savez pruža podršku u sadržajnim aspektima rada udruga, nudeći stručno vodstvo i savjetovanje u različitim područjima djelovanja. Cilj je osigurati da svaka članica saveza ima pristup potrebnim alatima i znanju za učinkovito ispunjavanje svoje misije. Kroz ovakav pristup savez teži osigurati da najmanje 75% udruga članica dobije neophodnu podršku, što se redovito prati kroz primjenu razvijene metodologije mjerenja zadovoljstva članica i analizom rezultata, čime se osigurava transparentnost i stalno poboljšanje kvalitete pružene podrške.“